Świeżo wyciśnięty sok z pomarańczy na śniadanie nie jest wcale marzeniem, którego nie da się zrealizować. Oczywiście, jeśli chcemy się cieszyć jego smakiem, musimy zaopatrzyć się w odpowiednie rozwiązanie, a takim jest wyciskarka do cytrusów. Za jej sprawą możemy przygotować całą gamę zdrowych soków, choć należy liczyć się też z tym, że nie każda wyciskarka jest rozwiązaniem jednakowo atrakcyjnym.

Na co powinniśmy więc zwracać uwagę, jeśli nie chcemy wydać zbyt wiele pieniędzy, a jednocześnie zależy nam na tym, aby wyciskarka do cytrusów spełniała nasze oczekiwania?

Prosta obsługa

W pierwszej kolejności warto uświadomić sobie, że sama wyciskarka nie jest rozwiązaniem szczególnie skomplikowanym. Jej obsługa nie wymaga przesadnego zaangażowania, a wielość modeli sprawia, że każdy kupujący jest w stanie znaleźć rozwiązanie idealne ze swojego punktu widzenia. Kluczem do sukcesu wydaje się w takim przypadku przecięcie owocu na pół, a w dalszej kolejności przykładanie każdej jego części do znajdującego się u szczytu wyciskarki stożka. Dzięki temu można liczyć na sok wysokiej klasy, wolny od pestek i gorzkich błon.

Wartościowy sok

Nie bez znaczenia jest i to, że wyciskarka posiada specjalne sitko, które zatrzymuje te części owoców, które nie nadają się do przetworzenia. Sok jest przez to klarowny, a sama wyciskarka jest łatwa w utrzymaniu jej w czystości. Oczywiście, nie brakuje osób, które uważają, że wszystkie te funkcje spełnia również sokowirówka i radzi sobie z tym naprawdę dobrze. Należy jednak pamiętać o tym, że sok uzyskany z wyciskarki jest znacznie bardziej wartościowy niż ten, który pochodzi z sokowirówki.