Korfu najbardziej zielona i niegrecka z greckich wysp, co roku przyciąga tłumy turystów ze względu na piękne, piaszczyste plaże, malownicze klify i imponujące skalne formy tuż przy wybrzeżu. Jest też celem podróży miłośników kultury antycznej. Przecież wyspa zachwyciła już Homera, który opisał ją w Odysei.
Jednak nie każdy wie, że atrakcje Korfu tonie tylko antyk i plażowanie.
Na wyspie znajduje się miejsce absolutnie wyjątkowe w skali nie tylko Grecji ale też całej Europy to znaczy Muzeum Muszli (Corfu Shell Museum). Jest to chyba najciekawsze muzeum, a na pewno jedyne tego rodzaju w Grecji.
Przyciąga ono wielu turystów i miłośników morskiej flory i fauny z całego świata. Wszystkie eksponaty związane są z morzem i sale w całości poświęcone są skarbom wyłowionym z morskich głębin.

Ekspozycja to unikatowa kolekcja obejmująca tysiące oryginalnych eksponatów wyłowionych z dna morskiego. Oprócz pięknych muszli można tam oglądać również korale, skamieniałości, kraby, gąbki, homary, małe rekiny i wiele innych, nigdzie niespotykanych elementów morskiej flory i fauny.

Pomysłodawcą a zarazem właścicielem, muzeum założonego w 1989 roku jest nurek i kolekcjoner Napoleon Sagias. Powrócił on po blisko 20 latach spędzonych w Australii do rodzinnej Grecji i postanowił otworzyć na Korfu muzeum. Było to jego marzeniem od wielu lat. Ponieważ wcześniej już nurkował, jednak głównie hobbystycznie, posiadał on dosyć bogatą kolekcję okazów, teraz na bieżąco uzupełnia swoją kolekcję rzadkich gatunków morskich stworzeń. Bez wątpienia jest to człowiek bez reszty oddany swojej pasji i kochający małą ojczyznę jaką dla niego jest Korfu. Zwiedzając muzeum to jego poświecenie i miłość czuć na każdym kroku.
Wizyta w tak magicznym miejscu z pewnością na długo zapadnie w pamięć, a ponieważ turyści oprócz zwiedzania mają też okazję zakupu muszli w sklepie na terenie muzeum, można kawałek wyspy zabrać ze sobą do domu.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *