Żeby robić dobre drinki wcale nie trzeba przechodzić kursu barmańskiego, podrzucać butelkami, odbijać je barkami – to tylko sztuczki przyciągające oczy. Nie trzeba mieć także sprzętu za kilkaset złotych. Wystarczą dobre chęci oraz dobrej jakości półprodukty.
Mówiąc dobrej jakości półprodukty chodzi o to, że wiele produktów dostępnych na rynku nie spełnia oczekiwań. Na przykład jeśli kupimy najtańsze blue curacao w markecie to może się okazać, że nasze kamikadze wcale nie smakuje jak te w pubie zrobione z blue curacao od bolsa. Oczywiście nie trzeba kupować od razu tego „najlepszego” i najdroższego likieru. Wystarczy poczytać opinie o danym produkcie zanim kupimy oraz nie kupować najtańszych alkoholi (na czymś muszą zbić tą cenę).

Oczywiście jak przyjdą znajomi nie będziesz przygotowywał swoich drinków w plastikowej butelce, nie ważne czy twoje koktajle będą smacznie kopały i tak Twoi przyjaciele zapamiętają Ciebie machającego przezroczystą butelką. Nie warto się w taki sposób ośmieszać, chyba że masz bardzo wyrozumiałych znajomych. Najtańszy na rynku ładny shaker ze stali nierdzewnej to koszt około 30 złotych. Da się znaleźć prawie w każdym markecie. Jeśli faktycznie zamierzamy się zamienić w wieczornego barmana na swojej domówce to warto w taki zestaw zainwestować.

Mamy nawet dobrej jakości bazę(alkohol) oraz amatorski shaker do drinków. Czego nam potrzeba? Reszty składników. Nie lej zbyt dużo alkoholu do swoich drinków, wiele przepisów można zepsuć w taki sposób. To ma być fajna impreza, a nie ostra popijawa u szwagra. Jeśli ktoś chce się upić to raczej nie pije kolorowych drinków.

Pamiętaj, że Twoje drinki muszą wyglądać, to najbardziej przyciąga, szczególnie tą kobiecą część towarzystwa. Jak zrobisz sex on the beach w szklance czy kubku, którego używasz do herbaty to raczej sukcesu nie osiągniesz. Komplet szklanek do long drinków nie powinien kosztować sporo, a takie szklanki często przydają się nie tylko do drinków. Jeśli w danym przepisie jest, żeby ozdobić drinka kawałkiem limonki, cytryny czy czymś innym to nie wahaj się. Jeśli ktoś nie lubi danego owocu to prostu go zdejmie. Kolejna sprawa to słomki, komplet kolorowych słomek to koszt 2-3 złotych, niektóre osoby lubią pić drinki przez słomki swojego ulubionego koloru. Jeśli komuś bardzo zasmakuje Twój drink to nie zdradzaj swojego przepisu, nabierze nutki tajemniczości oraz drinki będą jeszcze bardziej smakowały.

A więc mamy ładnie wyglądające drinki, w wysokich szklankach do long drinków przyrządzonych w amatorskich shakerze z nawet dobrej jakości składników. To chyba będzie wszystko, jeśli tak bardzo spodoba się Tobie tworzenie i miksowanie drinków to polecam dalej rozwijać swoje umiejętności. Kto wie, może pasja zamieni się w zawód?

Kategorie: Kuchnia

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *