Stomatologia w szaleńczym tempie zarzuca pacjentów nowymi rozwiązaniami leczniczymi. Ostatnim pomysłem jest aparat na zęby Invisalign, który śmiało można nazwać jednym z najbardziej innowacyjnych rozwiązań na rynku ortodontycznym. Dla wielu pacjentów może się okazać niezwykle cennym sposobem na uzyskanie pięknego uśmiechu.

Nakładka na zęby do tej pory kojarzyła się z plastikowym elementem zakładanym na noc, aby nie zagryzać zębów. Wiele osób stosowało też połączone nakładki w celu utrwalenia wyników leczenia. Takimi aparatami retencyjnymi były pozycjonery, które do tej pory stosuje się z wielkim powodzeniem na całym świecie. Teraz przyszedł moment na nowoczesny aparat ortodontyczny, który będzie niewidoczny, wygodny i wyeliminuje problem z mało estetycznymi drutami. Każdy pacjent doskonale wie jak niewygodny może być aparat kiedy przychodzi pora posiłku. W domu umycie zębów nie jest problemów, ale jedzenie na mieście nie zawsze jest komfortową sytuacją. Dzięki nowoczesnemu aparatowi na zęby Invisalign ten problem zostaje natychmiastowo wyeliminowany. Oczywiście nadal trzeba jak najczęściej myć zęby, które w okresie leczenia ortodontycznego są niezwykle podatne na próchnicę, jednak nie trzeba bać się o uszkodzenie bardzo delikatnych zamków i zaczepów. Nakładkę na zęby po prostu się zdejmuje i zakłada po spożyciu posiłku. Owo rozwiązanie na pewno zyska bardzo wielu miłośników na całym świecie. Warto jednak zaznaczyć, że owa metoda leczenia jest dość świeża i nie każdy ortodonta przeszedł szkolenie z leczenia tego typu aparatem. Wiadomo także, że nie każda wada może być leczona nakładkami, i w niektórych przypadkach konieczne są bardziej inwazyjne metody prostowania zębów.

Nakładki na zęby mogą wywołać rewolucję w dzisiejszym leczeniu wad zębowych. To metoda prosta i o wiele bardziej przyjemna dla pacjenta niż typowy metalowy aparat ortodontyczny.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *