Płacisz podatki dostaniesz kredyt.
Każdy rok podatkowy ma bardzo charakterystyczny okres aktywności banków, które zaczynają oferować tak zwane kredyty na PIT. Miesiącem w którym pojawiają się takie bankowe oferty zwyczajowo jest luty. To w tym miesiącu hasło kredyt na pit jest najbardziej aktualne.

Samo pojęcie jak kredyt na podatek jest rozumiane w dwójnasób, mianowicie jako kredyt który sfinansuje dopłatę wyliczoną przez urząd skarbowy, albo też zwyczajny produkt finansowy który może być przeznaczony na dowolny wybrany przez klienta banku cel.

Te produkty które można określić jako kredyt na podatek są oferowane w chwili obecnej na rynku zaledwie przez dwa banki. To co jest charakterystyczne jeżeli chodzi o takie kredyty finansujące nadpłatę podatku to kwestia taka że są nieco korzystniejsze niż standardowe produkty przeznaczone dla klientów. Wynika to z kilku faktów, przede wszystkim bank wie na co jest przeznaczona kwota kredytu i przelewa ją na konto fiskusa a nie wręcza klientowi. Co ważniejsze osoby które korzystają z takich produktów są często dobrze sytuowane. Nadpłata podatku dotyka raczej osoby dobrze zarabiające, zatem bank ma pewność co do spłaty zaciągniętego zobowiązania. Również liczy się sama wysokość zobowiązań które są znacznie wyższe niż przeciętna wysokość przelewu do urzędu skarbowego w danym roku podatkowym. Co tylko podkreśla iż to właśnie osiągający najwyższe dochody korzystają z takiej formy wsparcia.

Zupełnie innego rodzaju produktem jest kredyt na podstawie pit 11 czyli produkt finansowy oferowany klientom banków którzy okażą ważną deklarację podatkową za miniony rok. Taki dokument jest podstawą do udzielenia kredytu na dowolny cel. W taki sposób ubiegać się można o kredyt w kilku działających na rynku bankach. Są to kredyty oferowane na preferencyjnych warunkach i teoretycznie też przeznaczone na zapłatę zobowiązania finansowego. W rzeczywistości środki mogą być przeznaczone na dowolny cel, w szczególności z tego powodu że są przelewane na konto podmiotu występującego o udzielenie kredytu.
Produkty jak opisywane są odpowiedzią banków na konkretne zapotrzebowania podmiotów prywatnych jak przedsiębiorców, nie dziwi zatem że cieszą się też rosnącą popularnością.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *