Finansowanie wyjazdów wakacyjnych
Planowanie urlopów i wyjazdów wakacyjnych coraz częściej jest psute przez świadomość braku wystarczających środków na to by zrealizować daną wizję spędzenia wolnego czasu. Ludzie nie mając wolnych środków na wyjazd odkładają go w nieskończoność zadowalając się wakacjami innego rodzaju.

Zmienić to mogą korzystając z jednego z produktów oferowanych przez instytucje finansowe jak popularne banki. Mają one w wachlarzu produktów klasyczny kredyt na wakacje który ma sfinansować plany wakacyjne danej rodziny. Zanim jednak się człowiek zdecyduje na taki krok jak zaciągnięcie zobowiązania na wakacje powinien się przekonać i sprawdzić czy wakacje na kredyt w danym banku to rzeczywiście dobry pomysł.

Obecnie na rynku lokalnym aż 17 banków oferuje właśnie taki produkt jak pieniądze na wakacje, także klient ma w czym wybierać. Założyć można że przeciętny koszt 2 tygodniowych wakacji dla rodziny może wynieść 6 tysięcy złotych. Jaki będzie koszt pożyczki na wakacje zależy zatem od wysokości samego oprocentowania produktu oraz możliwego harmonogramu spłaty zaciągniętego zobowiązania. Patrząc na oferty bankowe łatwo zauważyć że rozpiętość samego oprocentowania jest spora ponieważ sięga od 16.5% do 32% zatem sięgając po produkt tańszy dołoży człowiek do wyjazdu jeszcze 1800 złotych a jeżeli sięgnie p ten zdecydowanie wyżej oprocentowany pożyczka może kosztować nawet prawie 3000 złotych. Co przy kwocie samej pożyczki jest zdecydowanie mało opłacalne. Szczególnie iż takie pożyczki są udzielane na okres spłaty trwający 24 miesiące zatem, w trakcie spłacania z pewnością będzie jeszcze dana osoba wyjeżdżać na inne wakacje. Dlatego każda oszczędność będzie się dodatkowo liczyła.

Jeżeli komuś marzą się ekskluzywne wczasy na kredyt, których koszt znacznie przekroczy 6 tysięcy, też nie brakuje możliwości zaciągnięcia pożyczki. Znów jednak koniecznie powinien klient sprawdzić koszt takiej rozrywki.

Dodatkowo zaciągając zobowiązania na poczet wyjazdów wakacyjnych warto też zwrócić uwagę na to czy jest gwarantowane stałe oprocentowanie pożyczki oraz czy też możliwe jest wykupienie ubezpieczenia na wypadek utraty pracy. Produkty tak obudowane są zdecydowanie najkorzystniejsze.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *