Kiedy ma się dobry pomysł na biznes nie trzeba się obawiać, że nie uda się zdobyć środków na jego otwarcie. Wcale nie trzeba czekać na spadek po bogatej ciotce albo liczyć na wygraną na loterii. Pieniądze na założenie firmy można zdobyć w zdecydowanie prostszy i szybszy sposób, potrzebna jest jedynie wiedza gdzie się udać i samo działanie.

Jednym ze sposobów na to by uzyskać fundusze na założenie działalności gospodarczej jest udanie się do PUP czyli Powiatowego Urzędu Pracy. Bezrobotny który zarejestruje działalność może liczyć na dotacje w wysokości 5 krotności średniego wynagrodzenia w kraju. Jest to kwota która zdecydowanie wystarczy na otwarcie działalności i jej rozwinięcie. Przy okazji jest to lepsze rozwiązanie niż sam kredyt na założenie firmy . Oczywiście wnioskując o dotacje z Urzędu Pracy, należy wskazać, jakiego rodzaju działalność będzie się prowadzić, jakie są szacowane wstępne koszty związane z zakupem wyposażenia koniecznego do rozpoczęcia działalności, jakie są oczekiwane zyski z tytułu prowadzenia przedsiębiorstwa w pierwszym okresie po otwarciu. By ubiegać się o takie dotacje na otwarcie firmy przyszły przedsiębiorca musi wykazać że wcześniej nie odmówił przyjęcia pracy, nie korzystał z innego rodzaju wsparcia finansowego z Urzędu Pracy oraz ma też uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Po pieniądze na założenie działalności gospodarczej można wystąpić nie tylko do UP, jest jeszcze szereg innych źródeł, z których można skorzystać planując otwarcie własnej firmy. Skorzystać można między innymi z środków pochodzących z funduszy strukturalnych, rozdzielanych w ramach EFS oraz innych finansowanych ze środków europejskich. Przyszły przedsiębiorca może w ten sposób uzyskać fundusze na rejestracje firmy oraz rozwinięcie samej działalności.

Jak zatem widać, kiedy ma się pomysł na biznes, można uzyskać środki z zewnątrz na to by firmę otworzyć. Co ważniejsze ubiegając się o dotacje, fundusze na rozwój czy założenie działalności zawsze można skorzystać z pomocy podmiotów, zajmujących się profesjonalnie wypełnianiem wniosków o dofinansowanie. Warto zatem zainteresować się tematem, bowiem własna firma może być pierwszym krokiem do wolności finansowej.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *