Nasz organizm nie będzie przystosowany do tego, by radzić sobie z dużą ilością chemicznych składników z naszego pożywienia, które będziemy w ciągu całego życia spożywać. nie produkuje on odpowiednich enzymów, które ułatwią trawienie i dlatego będą te wszystkie chemiczne składniki gromadzić się w naszym organizmie przez lata w formie toksycznych złogów, które staną się czynnikiem rozwoju różnych chorób cywilizacyjnych.

Źródłem takich aktywnych enzymów mogą być rośliny. Spożywanie dużej ilości surowych roślin będzie jednak znacząco utrudnione. Wątroba musiałaby bowiem wykonywać bardzo trudną pracę, by przetrawić duże ilości warzyw, tak by w ten sposób wydostać z tego te składniki odżywcze, które dla naszego organizmu będą najważniejsze. Jeśli więc chcemy oczyszczać organizm czy regenerować komórki i pracujemy nad procesami samoregulacji czy samoleczenia to będzie można postawić na soki z warzyw i owoców, które są najlepszą opcją w różnych chorobach. Picie takich soków z dobrych warzyw to gwarancja zdrowia dla naszego organizmu.

Sokoterapia – wylecz się sokiem

Do terapii sokami będzie można używać również określenia esencja natury. Większości z nas sok to słowo, które kojarzy się z płynami, które nie mają enzymów, są natlenione, dość często mocno przetworzone i rozcieńczone, do tego oczywiście słodzone oraz barwione. Sprzedawane również w kartonach z konserwantami.

Jeśli chcemy stawiać na terapię sokami trzeba będzie decydować się na spożywanie takich propozycji, które pozbawione będą substancji odżywczych i mają również niezdrowe substancje chemiczne. Pozyskiwane z użyciem wirówki również nie będą zbyt dobre, ponieważ wirujące śmigło sprawi, że pojawi się temperatura, która będzie utleniać sok i niszczyć wartości.

Zainwestuj w wyciskarkę

Najlepsze rozwiązanie to wyciskarka, będzie można również używać dużych pras żeliwnych. To czym będzie przygotowywany taki sok jest bardzo ważne, dlatego na tą kwestię należy zwracać uwagę i decydować się wyłącznie na dobre rozwiązania, sprzęty z wyższej półki. Jeśli ktoś będzie chciał spożywać takie soki powinien pamiętać, że trzeba je spożywać każdego dnia i staramy się spożywać je małymi łyczkami mieszając je w ustach. Jeśli sok jest dobrze przygotowany każdego dnia spożywać można nawet kilka jego szklanek.